Sari la conținut Salt la bara laterală stângă Treci la subsol

ANUNT – Nr. 2996 din 14.09.2021

Primăria comunei Vetrișoaia, vă aduce la cunoștință că în data de 21.09.2021 va organiza o campanie de colectare a deșeuiilor periculoase de pe raza comunei Vetrișoaia, județul Vaslui.

Enumerăm deșeurile periculoase: azbest, vopselele, lacurile pentru lemn, diluanții, bateriile, electronicele și electrocasnicele, medicamentele expirate sau care nu mai sunt folosite, detergenții, produsele de curățare și dezinfecție, produse cosmetice precum lacul de unghii, acetona, fixativul, vopselele pentru păr, uleiul alimentar folosit, produsele pentru îngrijirea grădinilor și a peluzelor (pesticide, erbicide), soluțiile și spray-urile pentru gândaci, otrava, scutecele de unică folosință, becurile și alte surse de iluminat, termometrele, articole auto (combustibili, antigel, uleiuri, anvelope, etc.).

Persoane de contact: Macarie Nicută – tel.:074582 7214.

Vezi document oficial

0 Comentarii